” Zdravé oči už v škôlke “

projekt v spolupráci s úniou slabozrakých a nevidiacich Slovenska: ” ZDRAVÉ OČI UŽ V ŠKOLKE”

Dňa 16.4.2019 skontrolovali pracovníčky z ÚNSS oči deťom v našej škôlke ako očnú prevenciu u našich detí . Meranie pomocou autorefraktora prebehlo rýchlo, bezbolestne a hlavne v známom prostredí našej škôlky. Celé vyšetrenie prebehlo tak, že deti sa len pozreli zo vzdialenosti jedného metra na “smajlíka” na displeji, prístroj do pár sekúnd zmeral hodnoty a vyškolená pracovníčka vyhodnotila, či je obraz, ktorý dieťa videlo, v poriadku.  Každé dieťa dostalo po meraní zraku certifikát pre rodiča, kde si rodič prečítal a dozvedel sa, či boli zmerané parametre v poriadku. V prípade nameranej odchýlky môže rodič s certifikátom navštíviť detského očného lekára.

Responsive image